RAGE 2 - R2 - PS4

RAGE 2 - R2 - PS4

مدل کالا: Region 2
موجودی: تماس بگیرید
400,000 تومان
-+
تماس بگیرید

یک سوال در مورد این کالا بپرسید

قطعاً همه ما انتظار تجربه بازی Rage 2 را می‌کشیم، عنوانی که سبکی جدید را با خود به دنیای Rage آورده و برخلاف نسخه قبلی بسیار پرهیاهو، رنگارنگ و جذاب به نظر می‌رسد. استودیو دوست داشتنی Avalanche که ساخت بازی‌های Open World چون Just Cause و Mad Max را به عهده داشته، حالا با همراهی شرکت id Software دست به خلق سبکی جدید زده‌اند. عنوانی اول شخص در سبک تیراندازی که متکی به سرعت و دیوانگی است. برخلاف نسخه اول سری، این‌بار می‌توان از روی نام Rage حدس زد که با چه عنوانی طرف هستیم.

 

از آنجایی که می‌دانیم، Rage 2 نسخه دوم از سری خواهد بود، می‌توان حدس زد که باید دنباله‌ای بر اساس نسخه اصلی باشد. خوشبختانه اینگونه است. بازی در دنیای پسا‌آخرالزمانی نسخه اول جریان دارد و اینبار شما کنترل شخصی با نام واکر (Walker) را به عهده دارید، واکر آخرین رنجر بازمانده در این دنیای نابود شده است و قصد دارد به کمک تیمش، گروه‌های خرابکار و آدمکش منطقه را از بین ببرد، علاوه بر این وظیفه بزرگ، کار‌های دیگری هم وجود دارد که در کنار علایقش انجام می‌دهد. کار‌هایی از جمله مقابله با سازمان ستمگر نسخه اول سری. اما بهتر است بجای توضیحات کوتاه برویم سراغ اصل مطلب، با ما همراه باشید.

 تاریخ انتشار بازی Rage 2

بازی Rage 2 به طور رسمی در تاریخ 14 می 2019 یعنی 24 اردیبهشت سال 1398 برای کنسول‌های پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

 

بازی پرهیاهو و مورد انتظار Rage 2 را می‌توانید همین حالا به صورت دیجیتالی پیش خرید کنید. اینطور که پیداست بازی Rage 2 هم مانند سایر بازی‌های شرکت Bethesda در Steam قرار نخواهد گرفت و منحصر به Bethesda.net خواهد بود.

 

 

آخرالزمانی زیباتر

همانطور که اشاره کردیم، داستان، دنباله ماجرای نسخه اول خواهد بود.پس برمی‌گردیم به نسخه اول، جایی که یک سیارک کوچک در سال 2029 به زمین برخورد می‌کند و بعد از آن شاهد از نابودی تمدن امروزی خواهیم بود، چرا که همه چیز از بین می‌رود و زمین محیطی پساآخرالزمانی را تجربه خواهد کرد. اما طبق معمول انسان‌ها جان سالم به در می‌برند و سرتاسر جهان شروع به تشکیل جوامع کوچک می‌کنند. متاسفانه اکثر این جوامع از انسان‌های معمولی تشکیل نشده‌اند و بیشتر می‌توان آن‌ها را گروه‌های آشوبگر و خلافکار یا بهتر است بگوییم راهزن به شمار آورد. شکل گیری این گروه‌ها دنیا را به طور کلی، به محیطی ناامن و خطرناک تبدیل می‌کند. متاسفانه محیط دنیای Rage تشکیل شده از صحراهای بزرگ است. زندگی در چنین محیطی بسیار سخت است و ناامیدی در دنیا موج می‌زند. اما همینجاست که با Authority آشنا می‌شویم. اگر خوب یادتان باشد، Authority نام یک فرقه پیشرفته بود که قدرت را در منطقه Wasteland (مکانی که بازی در آن جریان دارد) به عهده گرفت. همانطور که متوجه شدید، این فرقه پیشرفته کار‌های عجیب و غریبی انجام می‌دادند. بعدها در بازی متوجه شدیم که مسئولیت تبدیل شدن برخی انسان‌ها به موجودات جهش‌ یافته، نتیجه آزمایشات عجیب همین فرقه بوده‌ است.

 

داستان بازی اول در رابطه با Arkها بود، پناهگاه‌های زیر زمینی‌ای که برای بقا انسان‌ها در برابر سقوط شهاب سنگ ساخته شده بود. هدف از ساخت آرک‌ها بقا انسان‌ها و منقرض نشدن نسل آن‌ها بود. برنامه طوری طراحی شده بود که انسان‌ها بعد از تکمیل شدن احیا زمین به سطح آن برگردند. اما همه چیز طبق برنامه پیش نرفت چرا که قبل از همه‌چیز، افرادی از دل زمین بیرون آمدند و سازمان Authority را برپا کردند. مشکل اینجا بود که ما هم قبل از زمان بندی بر روی سطح زمین می‌آمدیم و مبارزه با Authority را آغاز می‌کردیم.

 

متاسفانه نسخه اول سری با یک کلیفهنگر بد تمام شد، داستان جایی به پایان رسید که ما امیدوار بودیم بتوانیم تمام بازمانده‌ها را از آرک‌های زیر زمین به سطح بیاوریم تا سازمان Authority را نابود کنیم. خوشبختانه یا متاسفانه، به نظر نمی‌رسد که سازندگان با Rage 2 قصد ادامه پایان عجیب نسخه اول را داشته باشند. هرچند که با وجود وقوع اتفاقات در همان دنیا، ممکن است اشاراتی به پایان نسخه اول را شاهد باشیم. چرا که داستان Rage 2 حدود سی سال جلوتر می‌رود، زمانی که زمین اولین تلاش‌هایش را برای به دست آوردن حالت سابقش انجام می‌دهد. همانطور که اشاره کردیم، شما در نقش واکر داستان بازی را پیش خواهید برد. یک رنجر که ساکن منطقه Vineland است و از Nanotrites (عنصری قدرتمند مربوط به نسخه اول سری) برای به دست آوردن قدرت‌های خاص استفاده می‌کند. اینطور که پیداست Vineland سکونگاه رنجر‌ها بوده، بعد از حمله ناگهانی Authority به منطقه، شاهد یک فاجعه جدید هستیم. تمام رنجر‌ها کشته می‌شوند و فقط واکر است که از این حمله جان سالم به در می‌برد.

 

در یکی از نمایش‌های گیم پلی بازی شاهد این هستیم که واکر به دنبال دکتر کواسیر (Dr. Kvasir) می‌گردد. کواسیر یکی از شخصیت‌های نسخه اول سری است. یک دانشمند که برای گروه Authority کار می‌کند. این مرد ما را به یکی از منطقه‌های صنعتی می‌فرستد تا دستگاهی را برای محافظت از زمین روشن کنیم. هنوز مشخص نیست که این کار‌ها چگونه به زمین کمک می‌کنند.

 

خوشبختانه بعد از انجام کار‌های طبیعت دوستانه شاهد این هستیم که در Rage 2 محیط‌های مرطوب مثل جنگل در زمین شکل گرفته‌اند و اینبار فقط صحرا‌های بیکران نیستند که باید کشفشان کنیم. این بخش از داستان هم به گیم پلی کمک می‌کند و هم جلوه‌های بصری بازی را نسبت به نسخه اول قوت می‌بخشد.

 سریع و خشن

سبکی که این روز‌ها بسیار مورد نیازمان است سرعت در عین دیوانگی است. خوشبختانه اینطور که پیداست، Id Software درس‌هایی از بازی Doomگرفته و حالا شباهت‌هایی بین دو بازی را شاهد هستیم. حتی می‌توان گفت گان پلی بازی Rage 2 کمی سرعتی تر، بامزه‌ تر و جنبشی تر از Doom نیز است. همانطور که اشاره کردیم، عنصر Nanotrites از بازی اول بازگشته است و این بار به ما قدرت‌های ماورایی می‌دهد. قدرت‌هایی که در مواقعی بسیار خشونت آمیز و لذت بخش هستند. برای مثال می‌توانید با این قابلیت‌های ابرانسانی، پرش‌های بلند انجام دهید، در هوا به هر سمتی که دوست دارید حرکت کنید، کمی تیراندازی کنید و در آخر با قدرت بر روی زمین بکوبید تا چند نفری را به پرواز دربیاورید. خوشبختانه تمامی دشمنانتان قدرت‌های ماورایی ندارند و بعد از پرواز فرود موفقیت آمیزی نخواهند داشت. علاوه بر این، می‌توانید به وسیله‌ای به نام Overdrive دست پیدا کنید که شما را بسیار خطرناکتر هم می‌کند. با این وسیله می‌توانید، خط قرمز سلاح‌ها و قدرت‌هایتان را رد کنید و تبدیل به یک کابوس برای دشمنانتان شوید. این حالت را می‌توان تلفیقی از سه بازی Doom، Rage و Bulletstorm دانست که به شما گزینه‌های زیادی برای چگونگی کشتن دشمنانتان می‌دهد.

 

یکی دیگر از سلاح‌هایی که از نسخه اول بازگشته، Wingstick است. یک سلاح سرد که به بومرنگ شباهت دارد و بعد از پرتاب کردن به دستتان برمی‌گردد. نکته جالب این است که Wingstick در بازی Rage 2 با پیشرفت‌هایی هم همراه بوده است. حالا می‌توانید با این سلاح چند نفر از دشمنانتان را همزمان نشانه بگیرید. قطعاً در چنین عنوانی سلاح‌های پرتاب شونده دیگری هم وجود دارد. انواع نارنجک‌ها با قابلیت‌های متفاوت و یک آیتم خاص که با پرتابش به سمت دشمنان می‌توانید آن‌ها را معلق کنید. نکته جالب این است که این سلاح را می‌توانید بر روی خودتان نیز استفاده کنید تا از سطح زمین فاصله بگیرید و نسبت به دشمنان برتری پیدا کنید.

 

فقط رانندگی کن!

عناصر زیادی از نسخه اول بازگشته‌اند، خوشبختانه یکی دیگر از آن‌ها مبارزات با وسایل نقلیه است و اینطور که پیداست گشت و گذار‌هایمان در محیط‌های بازی اغلب با یک وسیله نقلیه زره پوش که چند سلاح به آن متصل شده است اتفاق می‌افتد. با توجه به چیزی که در نمایش‌های بازی دیدیم ماشین واکر به وسایل نقلیه‌ای که در بازی Mad Max مشاهده می‌کردیم، شباهت زیادی دارد. جمع کردن نکات مثبت از بازی‌های پیشین حرکت جالبی بود که استودیو Avalanche به نظر آن را به خوبی انجام داده است. خوشبختانه هنگامی که سوار بر وسیله متحرکتان می‌شوید، برتری بسیار زیادی پیدا می‌کنید. اینجاست که بازی جذابیت‌های بازی‌های آرکید قدیمی را به نسل هشتم وارد می‌کند. اگر خوب مشاهده کرده‌ باشید زیر گرفتن افراد شروری که می‌خواهند با تله‌های انرژی گیرمان بی‌اندازند بسیار لذت بخش است. همانطور که متوجه شدید، به طور اختصاصی یک وسیله نقلیه خواهید داشت. اما این به معنای وجود نداشتن ماشین‌ها و وسایل نقلیه در محیط بازی نیست. این در حالی است که می‌دانیم، زمانی که در بازی‌های استودیو Avalancheیک خودرو ببینید می‌توانید سوارش شوید و آن را کنترل کنید.

 

با توجه به مصاحبه‌های اخیر سازندگان می‌دانیم که حس Open World و تجربه‌ای که انتظارش را از Rage 2 داریم بسیار با نسخه اول متفاوت است. در عوض اینکه بازی محیطی باز را به شما ارائه دهد و برخلاف آن شما را مجبور به انجام کار‌هایی خاص کند، در Rage 2 استاندارد‌های امروزی Open World و آزادی عمل یک بازی جهان آزاد را شاهد خواهیم بود. پس خودتان را برای تعداد زیادی فعالیت مانند مسابقه‌ها و مبارزات ناگهانی با دشمنانتان آماده کنید،‌ چرا که Rage 2 یک بازی امروزی است.

 دشمنت را بشناس

مانند نسخه اول دسته‌ای از دشمنان وجود دارند که شما باید آن‌ها را شکست دهید. به طور کلی هدف از Rage 2 کشتن‌های متفاوت است و اگر عمیق به موضوع نگاه کنیم چندان هم مهم نیست که چه چیزی را می‌کشیم. اما این دلیل نمی‌شود که کار سازندگان را نادیده بگیریم. چندین فرقه متفاوت در بازی وجود دارند که مهم ترین و معروف ترینشان سرباز‌های فرقه Authority هستند. این سرباز‌ها که جهش یافته‌هایی متکی بر تکنولوژی هستند می‌توانند پرواز کنند و شما را با سلاح‌های قدرتمندشان به چالش بکشند.

 

در یکی از نمایش‌های بازی، شاهد حضور گروهی دیگر با نام Goon بودیم. گروهی از دیوانگان که ظاهری پانکی دارند و وجودشان برابر است با قتل و کشت و کشتار. گروهی دیگر نیز وجود دارند با نام Immortal Shrouded، این افراد که تکنولوژی مکانیکی قدرتمندی دارند، با ماشین‌ها و ابزار مکانیکی از دشمنانشان پیشی می‌گیرند. نام چند گروه دیگر هم در میان انسان‌های منطقه Wasteland به گوش می‌رسد. گروه River Hogs که هنوز اطلاعاتی از هدف و شکل و شمایلشان وجود ندارد. در کل می‌توان حدس زد که گروه‌های بیشتری هستند که با شما در مبارزه خواهند بود. اما بهتر است بدانید که در دنیای بازی Rage 2 فقط با انسان‌ها مبارزه نخواهید کرد، موجوداتی جهش یافته هم حضور خواهند داشت که هنوز اطلاعات زیادی از نوع و گونه‌هایشان وجود ندارد.

 خودت هستی و خودت

نسخه اول سری، چندین بخش و حالت چند نفره را شامل می‌شد، اما با وجود این که دو بازی چندین وجه اشتراک دارند، باز هم نمی‌توان این دو را کاملا به هم مرتبط کرد. جالب است که بدانید، با وجود این وضعیت کنونی که بازی‌های آنلاین به وجود آورده‌اند، باز هم شاهد عمل‌های شجاعانه‌ای از سوی برخی سازندگان هستیم. با توجه به شاهکار‌هایی که در سال 2018 منتشر شدند، انتظار بازیکن‌ها از یک بازی 60 دلاری به دست آوردن یک بخش داستانی فوق‌العاده و یک بخش آنلاین خوب و متکی به بازی است. اما با این حال مشاهده می‌کنیم که بازی Rage 2 یک عنوان تمام تک نفره است و هی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آخرین بازدیدها

پشتیبانی و توسعه: اپن کارت فارسی
کلیه حقوق نزد فروشگاه گیم شارک محفوظ است. @ 2020

تماس با ما

انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال نمایید.

آدرس ما

تهران - ضلع شمالی میدان امام خمینی

همراه : 09366383815 تماس ضروری : 09366077177

09366383815

09366383815

9 - 13 و 15.30- 18

کالا در حال حاضر موجود نمیباشد.ایمیل خود را وارد نمایید، زمانی که کالا در دسترس باشد به شما اطلاع میدهیم.